Liepājas Universitāte ERASMUS+ Latvijas Mūzikas terapijas asociācija

Liepājas Universitātes
Pedagoģijas un sociālā darba fakultāte

un
Latvijas Mūzikas terapijas asociācija

2. Starptautiskā zinātniski praktiskā konference

ĢIMENE, BĒRNI, MŪZIKAS TERAPIJA:
STARPDISCIPLINĀRA PIEEJA

2021. gada 30. un 31. jūlijā
Liepājā

ĢIMENE, BĒRNI, MŪZIKAS TERAPIJA:STARPDISCIPLINĀRA PIEEJA

Liepājas Universitāte piedāvā kvalitatīvas, inovatīvas un aizraujošas studijas Pedagoģijas un sociālā darba fakultātē trijos studiju virzienos: Izglītība, pedagoģija un sports, Veselības aprūpe un Sociālā labklājība. Tā ir iespēja paplašināt savu zināšanu un prasmju robežas, radoši meklēt atbildes uz jautājumiem, kā arī sekmēt profesionālo pilnveidi radošai pašpieredzei un darbībai dažādās sociālās vidēs, nodrošinot regulāru atgriezenisko saikni un kritisku pašrefleksiju. Lai tas īstenotos, tiek respektēta sadarbība un brīvprātīga partnerība ar valsts iestādēm un nevalstiskajām organizācijām, sekmējot inovāciju progresu un orientējot studentus uz izpratni par savu ieguldījumu dzīves kvalitātes uzturēšanā un konkurētspējas nodrošināšanā savas un nākamo paaudžu ilgtspējīgā attīstībā.

Liepājas Mūzikas terapijas centrs (MTC), pateicoties vācu sociālās organizācijas „Aktion Mensch” finansiālajam atbalstam, tika atklāts 2004. gada augustā un bija pirmais Mūzikas terapijas centrs Latvijā. MTC vadītāja no dibināšanas līdz 2012.gadam bija Liepājas Universitātes (LiepU) docente, mūzikas terapeite Mirdza Paipare. 2012. gada septembrī Liepājas Mūzikas terapijas centrs kļuva par Liepājas Universitātes struktūrvienību un darbojas LiepU Pedagoģijas un sociālā darba fakultātes pārraudzībā, tā vadītāja ir LiepU lektore, mūzikas terapeite Līga Enģele. LiepU MTC noteiktie darbības virzieni ir veikt zinātniski pētniecisko darbību mūzikas terapijas jomā un sekmēt mūzikas terapeitu profesionālo darbību, realizējot inovatīvu metožu un pieeju mūzikas terapijā popularizēšanu un ieviešanu praksē, kā arī nodrošināt studentiem iespēju attīstīt pētnieciskās un profesionālās prasmes, izmantojot jaunākos iz(no)vērtēšanas instrumentus mūzikas terapijā. LiepU MTC attīstības perspektīvas ir attīstīt zinātnisko un profesionālo sadarbību ar LiepU struktūrvienībām, Mūzikas terapijas fondu, Latvijas Mākslu terapijas asociāciju apvienību, Latvijas Mūzikas terapijas asociāciju, Latvijas Rehabilitācijas profesionālo organizāciju asociāciju, Liepājas reģionālo slimnīcu, Liepājas Izglītības pārvaldi un citām Latvijas un ārvalstu institūcijām, izstrādāt un piedalīties projektos starpdisciplinārajās jomās, kā arī veikt zinātniskās literatūras un metodisko materiālu uzkrāšanu un sistematizēšanu.

Biedrība “Latvijas Mūzikas terapijas asociācija” (LMuzTA) dibināta 2005. gada 24. novembrī (reģistrēta). Biedrības mērķi ir veicināt sabiedrības veselību un labklājību, apvienojot mūzikas terapeitus Latvijā, organizēt un koordinēt Latvijas mūzikas terapijas asociācijas darbu saistībā ar mūzikas terapeitu profesijas aizsardzību un popularizēšanu, attīstīt sadarbību ar līdzīgām profesionālajām organizācijām Latvijā un pasaulē. LMuzTA ir sabiedriska bezpeļņas organizācija, kas apvieno Latvijas mūzikas terapeitus un darbojas atbilstoši Latvijas Republikas likumos noteiktajai kārtībai Saskaņā ar biedrības statūtiem LMuzTA ir zinātnisks, profesionāls un izglītojošs raksturs. Latvijas Mūzikas terapijas asociācijas biedri ir arī Eiropas mūzikas terapijas konfederācijas (European Music Therapy Confederation – EMTC) biedri. Par biedriem drīkst būt izglītību ieguvuši mūzikas terapeiti, bet studējošie u.c. interesenti var būt organizācijas biedru kandidāti. Latvijas Mūzikas terapijas asociācijas mājas lapa ir: www.muzikasterapija.lv